Ücretsiz Bilgi İçin Tıklayınız

Cam Duşakabin - İnokscam-CDK-008

SA8800-R21A

Duş kapı boyutu özellikleri

 • Sıralı bir duş kapağının genişliği normalde 22 "(giriş için asgari bir kapı genişliği için yerel kodunuzu kontrol edin) ve 36" ağırlık sınırlarından dolayı maksimum genişlik olabilir. 36 "'den daha büyük olan herhangi bir şeyin, bir Inline duş kapısı formatına göre konfigürasyonu değiştirecek bir kapıya ve buna bitişik tek bir bölmeye bölünmesi gerekir.
 • Camın yüksekliği, açıklığınızın minimum boyutu ile maksimum 96 "arasında değişebilir. Satır içi cam duş kapağının standart yüksekliği (en yaygın belki daha iyi kelime) 72" dir. Kapının maksimum yüksekliği aslında genişliğe de bağlıdır ve nihai ürünün toplam ağırlığı ile yakından ilgilidir.
Cam paneller
Duş kapı camı kalınlıkları

Cam Kalınlığı Seçenekleri

 • 3/8 "Kalınlık (standart) ve 1/2" Kalınlık (ağır) en popüler cam kalınlığı seçeneklerimizdir.
 • Camı dengelemek için 3/8 "ten daha ince olan herhangi bir camın alüminyum ekstrüzyona sarılması gerekir ve bu nedenle çerçeveli bir duş kapısı olarak kabul edilir.
 • Ağırlığı desteklenemeyecek kadar ağır olması nedeniyle 1/2 "den kalın cam duşu önerilmemektedir.

Cam türleri

 • Temiz cam
 • HD cam
 • Asitli kazınmış veya kumlanmış cam
 • Yağmur cam
 • Bronz Cam
 • Gri Cam
Duş kapı camı çeşitleri
Cam işleri

Cam İşleri

Cam boyutuna göre kesilir ve tüm taraflar pürüzsüz bir yüksek cilalama yüzeyine parlatılır ve yan menteşeler kullanılıyorsa, mickey bir fare kesimi menteşeleri ve camı bir arada tutmak için dikkatlice camın içine kesilir. Sapın boyutuna ve konumuna bağlı olarak, sabitleme sağlamak için camın içine bir çekme topuzu veya çeşitli deliklere sahip bir tutma çubuğu delinir. Mevcut tüm cam işleri seçeneklerine bakın .

Ek Çeşitleri

 • Yana Monte menteşeler ve Pivot menteşeler, en popüler çerçevesiz duş menteşesi tiplerinden ikisidir. Yan, tek duş kapıları için en çok kullanılan ataşman tipini gösterir. Camın ağırlığına bağlı olarak, iki ila üç yan menteşe kullanılabilir.
 • Pivot menteşeler, tekli duş kapıları için yaygın olarak kullanılan diğer bir aksesuar türüdür. Yan menteşelerin ve pivotların karşılaştırılması hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Soru ve Cevap: Pivot Menteşe ve Yan Monteli Menteşe

Mevcut Tüm Ek Tiplerine Bakın

Duş kapısı hinde çeşitleri

Kapı Çekme Tipleri

Mevcut Tüm Donanım Bitirmelerini Görün

Duş kapı kolları

Yeni Duşunuzu Tasarlamak için 17 İpucu

Herhangi bir tadilat projesinin biraz göz korkutucu görünebileceğini biliyoruz, bu yüzden planlama sürecini kolaylaştırmak ve kurulum sürecinin mümkün olduğunca çabuk ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamak için bazı göstergeleri bir araya getirdik.

17 Tasarım İpucunun Tümünü Gör

Duş tasarımı için 17 ipucu
camı yeni gibi tut

Camınızı Yeni Gibi Görünmesini Sağlayın ...

ClearShield Sistemi, yepyeni cam duşunuzu veya cam banyo muhafazasını korumak için mükemmel bir çözümdür. ClearShield sadece bu güzel göz kamaştırıcı için camınızı korur, korur.

ClearShield ile camınız yeni görünmeye devam eder, lekelere, kire ve renk bozulmalarına karşı direnç gösterir, bu da temizlenmesi kolay bir cam duşuna neden olur.

Duş Kapısı Tasarımı ve Yapım İpuçları

Yeni Duş Kabininizin Tasarımı İçin 17 İpucu. Bu kullanışlı işaretçiler düşük stresli ve uygun maliyetli kurulum sağlar.

Banyonuzu çerçevesiz bir cam duş kabini ile güncelleme kararınız için sizi tebrik ederiz! Yeni kasanızın, banyonuza güzellik katacak ve evinize değer katacağından emin olabilirsiniz.

Herhangi bir tadilat projesinin biraz göz korkutucu görünebileceğini biliyoruz, bu yüzden planlama sürecini kolaylaştırmak ve kurulum sürecinin mümkün olduğunca çabuk ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamak için bazı göstergeleri bir araya getirdik. Evinize gelmeden önce, kullanışlı ipuçlarımız size yardımcı olacaktır:

 • Yeni duşunuzu kurmak için en iyi yeri seçin
 • Yeni duşunuz için doğru düzeni seçin
 • Su geçirmez, düzgün monte edilmiş bir duş sağlayın
 • Maliyetleri minimumda tutun

Önerilerimizin birçoğu sadece iyi bir öneri - belli aralıklarla veya yeniden şekillendirme kısıtlamalarınız varsa, bir çözüm bulmak için sizinle birlikte çalışabiliriz. Sadece sor!

1. İpucu

Kullanılacak Açıları

Duşunuzu 90 °, 135 ° veya 180 ° açı ile oluşturmayı planlayın. Duş donanımlarının çoğu bu açılara uyacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle duşunuzu bu akılda tutarak planlamak daha uygun maliyetli bir kurulum ve düzgün çalışan bir muhafaza sağlar.

Kullanılacak Açıları

2. İpucu

Duş Kapıları ve Donanımı Desteği

Üzerine menteşeli bir duş kapısı monte etmek istediğiniz duvarın arkasında uygun bir çentik olduğundan emin olun (çift 2x4 en iyisidir, ancak tek 2x4 kabul edilebilir). Özellikle duvarın orijinal konstrüksiyonunda metal saplamalar kullanıldığında, her zaman kapı menteşelerinin veya panellerin tutturulduğu yerlerde ahşap saplamalar veya bloklar sağlayın.

Duş Kapıları ve Donanımı Desteği

3. İpucu

Duş Teknesi

Duş kabini kaldırıma mı monte edeceğinize mi yoksa zeminle aynı hizada olmasına mı karar verin. Engellilerin erişimine uygun bir duş kabini planlarken kaldırım kenarlarının kaldırılması yararlı olsa da, uygun şekilde inşa edilmiş bir kaldırım suyunun banyo zemine sızmasını veya toplanmasını önlemeye yardımcı olduğunu unutmayın.

Duş Teknesi

4. İpucu

Kaldırım Eğimi

Duş tabanının etrafındaki kaldırım ya da dudak, 5 derecelik (yaklaşık 3/16 "ila 1/4") "adım" ya da eğimde içe doğru eğimli olmalı, böylece su drenaja doğru akmalıdır. (Düz bir kaldırım suyun durmasına neden olurken, tahliye kanalından uzağa açılan bir kaldırım suyun banyo zemine sızmasına neden olur.)

Kaldırım Eğimi

5. İpucu

Duş Koltuğu Eğimi

5 derecelik (yaklaşık 3/16 "ila 1/4") eğimde drenaja doğru meyilli olacak şekilde yerleşik bir duş koltuğu tasarlayın, böylece su koltuktan drenaja akar. (Su, düz bir koltukta veya havuzda, geriye doğru açılı bir koltukta duracaktır.)

Duş Koltuğu Eğimi

6. İpucu

Çekül Duvarlar

Bir kapı veya cam paneli karşılayan duvarların, boşlukları, düz olmayan derzleri ve menteşeyi "bağlamak" için, tamamen dikey olması veya "sıva" olması gerekir. Bu, duvarın herhangi bir yöne yaslanamayacağı veya "eğileceği" veya "karınlı" olamayacağı anlamına gelir. Çekülmeden 1/4 inçten daha büyük herhangi bir duvar düzgün bir şekilde duş almayı çok zorlaştırır, çünkü çirkin boşluklara neden olur, sızıntı olasılığı daha yüksektir ve daha fazla menteşe bağlama olasılığı vardır. Çekülmeden 1/4 inçten daha az.

Teknisyenlerimizden biri çıktığında banyo duşunuzu ölçüyorsa, banyo duvarlarınızı ve zemini (ve hava geçirmez muhafazalar için tavanı) test etmek için altı ayaklık bir seviye kullanacaktır.

Çalıştığımız evlerin yaklaşık yüzde 75'inin tamamen düz duvarları yok, bu yüzden kullanımda çok iyi olduğumuz ortak bir sorundur. Çekülme duvarlarının 1 / 4'ünden daha az bir süre için camı kesip duvarınıza yaslanacak şekilde keseceğiz.

Çekül Duvarlar

İpucu 7

Cam Panellerin Minimum Genişliği

Duş kabini tasarlarken, her cam panelin en az 4 1/2 "genişlikte olması gerektiğini ve cam temperleme ve donanımın desteklenmesi için minimum genişlik olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, kapının en az 22 olması gerekir "geniş ve en fazla 36" genişliğinde.

Cam Panellerin Minimum Genişliği

İpucu 8

Cam Karolar

Kapı menteşelerini ve cam klipsleri cam döşemelere monte etmekten kaçının, çünkü kurulum sırasında ve sonrasında kırılma olabilir. Bu, projenin bitiminde gecikmelere ve karo montajcılarından onarım için ek ücretlere neden olabilir.

Cam Karolar

9. ipucu

soffits

Duş kabininin üstündeki "saçaklar" veya saçakları, düzensiz bir görünümü önlemek için kaldırımdaki açılarla tam olarak hizalanmalıdır.

soffits

10. ipucu

Duş Başlığı Konumu

Sızıntıyı en aza indirmek için, duş başlıklarını fayans duvarlara veya sabit panellere doğru yerleştirin. Duş başlıkları hiçbir zaman bir kapının veya başka bir açıklığın karşısına yerleştirilmemelidir. (Daha alçak veya düşük akışlı duş başlıkları veya doğrudan yere dönük duş başlıkları için istisnalar yapılabilir.)

Duş Başlığı Konumu

11 ipucu

Yükseltilmiş Fayans ve Çıkıntılar

Duş kapıları, hareketlerine hiçbir şey engel olmayacak ve kapı ile duvar arasında boşluk kalmayacak şekilde kurulmalıdır. Kapı hareketine müdahale eden ortamlar, yükseltilmiş dekoratif karolar ve sarkan fayanslar ve duşakabin veya payanda duvarının üstündeki granit veya mermer plakalardır. Karo veya granit, kapının çalışmasına izin verecek şekilde değiştirilebilir, ancak bitmiş ürünün görünüşünü olumsuz yönde etkileyen bir dolgu uygulanması gerekebilir.

çıkmalar

Tasarımınıza sabit bir panel eklemek daha iyi bir çözümdür. Bu şekilde, kapı panel ile bir tarafa hizalanabilir, düzgün bir şekilde açılıp kapanabilir. Diğer tarafta, panelin duvara yaslanmasını sağlamak için kiremit çentiklenebilir.

Yükseltilmiş Fayans

12. ipucu

Bordür Üstleri

Katı kiremit, mermer veya granit parçalarının kaldırımın üst kısmı için en iyisi olduğunu unutmayın. Döşeme kaldırım üstleri, kaçak olasılığını arttırır ve su, yatay döşemelerdeki derz derzlerinde toplandığından küf veya küf oluşumunu teşvik eder. Duş kapısı contası en iyi düz yüzeyde çalışır.

Bordür Üstleri

13 ipucu

Borular ve Kablolama

Asla tesisat borusunu veya elektrik kablolarını, duş kabini donanımı için bir sabitleme vidasının delebileceği duvarlar veya saplamalar üzerinden geçirmeyin.

Borular ve Kablolama

İpucu 14

Diz Duvarları

Bir payanda veya "diz" duvarı olan bir mahfaza tasarlarken, tasarımınıza sıralı bir panel eklemeyi planlayın. Bu şekilde, kapıyı değiştirmeye çalışmak yerine, destek panelini destek duvarına uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Diz Duvarları

15 ipucu

Duş kapı salıncak

Duş tasarımınızı planlarken, Bina Kod Gereksinimi IRC P 2708.1 (2000 sürümü) tüm menteşeli duş kapılarının dışarıya açılması gerektiğini belirtmiştir. Sadece içeriye açılan menteşeli duş kapılarına kod ile izin verilmez.

Bu kodun uygulanmasının sebepleri var. Duş kabini, düşme durumunda duş alan kişiye engelsiz erişime izin vermelidir.

Ancak, duş kapınız her iki yöne açılabilir, dışa açılıp içeriye doğru sallanabilir. Sallanan bir duş kapısı takmak için duşunuzun dışında yaklaşık 30 inç boşluk bırakmanız gerekir.

Banyonuz duş kapısı için yapılandırılmamışsa, sürgülü duş kapısı seçmeyi düşünün. Diğer alternatifleriniz arasında yarı çerçevesiz veya çerçeveli çift sürgülü kapılar ve acil durumlarda yeterli boşluk bırakan bir duş perdesi bulunur.

Duş kapı salıncak

İpucu 16

transoms

Bir cam traversi çerçevesiz bir cam duş kapısının üzerinde bulunur. Sabit veya hareketli olabilir. Cam travers kullanmanın birkaç nedeni vardır:

 • Buharlı duşların havalandırılması: Buharlı duşlar hava geçirmez bir yapı için zeminden tavana koşmalıdır, böylece buhar birikebilir. Kapıyı tavana kadar taşımak yerine, çoğu buhar duşu, kapının üstünde hareketli traverslerle tasarlanmıştır. Cam traversi daha sonra bir havalandırma deliği gibi hareket eder ve sıcak buharı serbest bırakmak için açık olarak yatırılabilir veya buharı içeride tutmak için yakın tutulabilir. Bu uygulama için alçıpan yerine fayans tavana sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz.
 • Yüksek tavandan tabana duşların dengelenmesi: Boydan boya çerçevesiz bir duş isteyen ev sahiplerinin tasarımlarında bir cam travers gerekebilir. İhtiyaç tavan yüksekliğine ve duş kapağının ağırlık sınırına bağlıdır.
 • Pivot kapıların montajı: Tavandan tabana geçmeyen pivot kapılar, bir başlığa veya cam traverse monte edilebilir. Bir başlığın çerçeveli görünümünden kaçınmak isteyen ev sahipleri, cam traversi içerecek şekilde tasarımlarını değiştirerek bir çözüm bulabilirler. İstediğiniz görünüm için en iyi duş konfigürasyonunu almanıza yardımcı olacağız.

Açıldığında tavana monte edilmiş herhangi bir şey tarafından kapının engellenmeyeceğinden emin olmak isteyeceksiniz. Sallanan kapı yoluna bir egzoz fanı, havalandırma veya ışık tertibatı yerleştirilmişse, kapı boşluğunun verilmesi için bir travers gerekebilir.

transoms

17 ipucu

Neo Açılı Duş

Yeni açılı duş kabininizde bir "diz" duvar veya duvar varsa, duş kapağının menteşelerin gereksinimlerini karşılamak için yapıyı 90 derecelik bir açıyla karşıladığından emin olun. Cam, 135 derecelik açıyla camla karşılaştığında bu bir kısıtlama değildir.

Neo Açılı Duş